O NÁS

Penzión Lyda je zariadenie rodinného typu. Vytvárame rodinnú atmosféru, čím sa vytvára predpoklad rýchlej sociálnej adaptácie nových klientov, spríjemnenie procesu starnutia našich klientov. Je pre nás samozrejmosťou kedykoľvek umožniť návštevy príbuzných klientov, prípadne ich telefonicky oboznamovať so životom klienta v našom zariadení. Celé prostredie je skrášlené nielen aktuálnou výzdobou ročného obdobia a sviatkov, ale aj faunou (vtáctvo, korytnačie jazierko) a flórou.

Je našou snahou a záujom zabezpečovať individuálne požiadavky klientov, samozrejme v rámci možností. Taktiež akceptujeme individuálne návyky, pokiaľ neobmedzujú ostatných klientov. Naše zariadenie je otvorené a dobrovoľné, klient môže kedykoľvek prísť a odísť.

Podmienky prijatia nových klientov je vhodnejšie konzultovať individuálne. Radi Vám poskytneme informácie týkajúce sa prijatia nových klientov.

Senior n.o., sídli vo Vojke nad Dunajom a bola založená 11. novembra 1999, zakladateľmi Vlastou Csonkovou a JUDr. Emanuelom Krokovičom. Nezisková organizácia je prevádzkovateľom penziónu Lyda, ktorý je orientovaný na poskytovanie sociálnych služieb pre občanov dôchodkového veku. Od roku XXXX penzión vedie Zuzana Csonková.

UBYTOVANIE

V penzióne Lyda sa nachádza 24 izieb so sociálnym zariadením. Bezbariérový prístup je nielen v spoločenských priestoroch, ale aj na izbách a sociálnych zariadeniach. Klienti majú možnosť výberu jedno- a viacposteľových izieb. Jednotlivé izby si klienti môži zariadiť svojim nábytkom a obľúbenými vecami, čo uľahčuje socializáciu do nového prostredia. V prípade potreby doplňujeme zariadenie z našich kapacít.

Každá izba je vybavená signalizáciou slúžiacou na privolanie personálu v prípade potreby a pomoci, televíznou a telefónnou prípojkou. Súčasťou zariadenia sú elektricky polohovateľné postele a kreslá. Zdravotnícke pomôcky sú k dispozícii, ak je požiadavka zo strany klienta.

Pre ľahkú orientáciu našich klientov sme zvolili farebné odlíšenie átriových častí. Spoločenské miestnosti sú zariadené v domácom, útulnom rodinnom štýle, snaha o vytvorenie príbuzného prostredia, v ktorom klienti predtým žili. Tieto priestory, ktoré slúžia všetkým klientom, sú tematicky upravované podľa sviatkov, prípadne ročných období. Do ozdobovania sú zapojení aj klienti, čím podporujeme ich tvorivosť a ponúkame im prostredie plné podnetov. Každý spoločenský priestor je vybavený veľkoplošnými televíznymi obrazovkami, DVD a CD prehrávačmi.

Osobnú bielizeň, oblečenie a posteľnú bielizeň perieme v našej práčovni.

STRAVA

Strava, ktorá je domáca a prispôsobená klientom, je podávaná 5-krát denne. Jedálniček je zostavovaný podľa výberov klienta a je prispôsobovaný aj diétam klientov. Na raňajky majú klienti možnosť výberu z 5 druhov nápojov.

Na požiadanie je strava servírovaná aj na izbách. V prípade potreby je jedlo vydávané kedykoľvek si klient zažiada, ak má pocit nenasýtenosti. V stredu a v nedeľu ponúkame na výber 3 druhy jedál na večeru.

Všetky jedlá podávané v našom penzióne klientom sú pripravované len z kvalitných surovín. Dbáme na pestré zloženie stravy. Výživová hodnota a obsah minerálov a vitamínov sú dôležitými predpokladmi pre pohodu, zdravie a vitálnosť našich klientov. Našim kuchárom záleží na tom, aby si klienti jedlo vychutnali a zároveň im poskytlo zásobu energie a vitamínov na ich aktivity.